PIS - Okręg bydgoski

FORUM MŁODYCH PiS

FORUM MŁODYCH PiS

Forum Młodych PiS w Bydgoszczy stanowi młodzieżową reprezentację Prawa i Sprawiedliwości w mieście i okolicach. Do głównych zadań FM PiS należy wspieranie, inspirowanie i współtworzenie polityki PiS, a także szkolenie i przygotowanie członków do działalności na rzecz dobra wspólnego. Ważnym jest także rola w reprezentowaniu środowiska młodzieżowego i studenckiego wobec instytucji i innych organizacji. Od 2016 roku Przewodniczącym FM PiS Bydgoszcz jest Julian Drob.

Dołącz do nas!

Julian Drob

Przewodniczący FM PiS Bydgoszcz

tel.: 792 093 659, mail.: julian.drob@gmail.com

adres.: Biuro PiS, Gdańska 10, 85-006 Bydgoszcz

Strona na Facebook | Konto Twitter

Wiceprzewodniczący - Kacper Andrzejczyk

Sekretarz - Patryk Mróz

Skarbnik - Anna Plewa

.

............................................................................................................................................................................

Przewodniczący Forum Młodych PiS Julian Drob został absolwentem 27. Szkoły Liderów Politycznych organizowanej przez Fundację Szkoła Liderów. Tegoroczna edycja zakończyła się 16 czerwca galą w warszawskim gmachu OBWE przy ul. Miodowej 10. Od niemal trzech dekad Szkoła Liderów wykształciła 900 absolwentów aktywnych w polskim życiu publicznym. Tegoroczna Szkoła to niemal dwa tygodnie intensywnych warsztatów, wykładów i spotkań z naukowcami, społecznikami i czołowymi politykami z wszystkich stron polskiej sceny politycznej. 

..................................................................................................................................................................

Młodzieżówki prawicowe chcą rezygnacji Bruskiego z patronatu nad marszem

Młodzieżowe organizacje prawicowe apelują do prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego o wycofanie swojego patronatu nad Marszem Równości, który zaplanowany jest na 11 maja. W apelu złożonym w ratuszu, zwracają uwagę, że samorząd powinien być wolny od ideologii.  

- Zwracamy się z prośbą o wycofanie honorowego patronatu prezydenta miasta Bydgoszczy nadanego tzw. Marszowi Równości. Wyrażamy głębokie zaniepokojenie z powodu uwiarygadniania patronatem postulatów aktywistów ruchów lesbijek, gejów oraz osób transseksualnych i biseksualnych etc. Nie jesteśmy przeciwko marszom. Sprzeciwiamy się patronatowi. Chcemy, żeby samorząd był wolny od ideologii; by samorząd łączył, a nie dzielił, a ten patronat dzieli - argumentuje Julian Drob, przewodniczący Forum Młodych PiS Bydgoszcz. 


http://bydgoszcz.tvp.pl/42428644/mlodziezowki-prawicowe-chca-rezygnacji-bruskiego-z-patronatu-nad-marszem


................................................................................................................................................................

"Narada Obywatelska o Edukacji"

🔵 Wczoraj  (2.04.2019) w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ulicy Gdańskiej 5 odbyła się "Narada Obywatelska o Edukacji". Debata dotyczyła aktualnego stanu edukacji szkolnej. Bydgoskie Forum Młodych reprezentował przewodniczący  Julian Drob. 
🔵 Szczególnie w tym trudnym czasie negocjacji z związkami zawodowymi ważna jest merytoryczna i spokojna debata, która przysłuży się edukacji - a w rezultacie wszystkim nam, bo szkolnictwo dotyczy każdego. 

Dziękujemy organizatorom ze Stowarzyszenia Nova za miłą atmosferę i wymianę zdań!

..................................................................................................................................................................................

Szkolenie I stopnia w ramach Akademii Liderów Rzeczypospolitej

Działacze Forum Młodych PiS brali udział w szkoleniu I stopnia w ramach Akademii Liderów Rzeczypospolitej w Bydgoszczy. Cykl szkoleń w ramach Akademii Liderów RP organizowany jest przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych pod patronatem między innymi KGHM Polska Miedź oraz Fundacji PKO Banku Polskiego. Szkolenia te mają na celu poszerzenie wiedzy, budowanie sieci kontaktów oraz promowanie wartości jaką jest dobro wspólne i działanie na rzecz społeczeństwa.

...............................................................................................................................................................................

Przedstawiciele Forum Młodych PiS z Bydgoszczy w zjeździe młodzieżówki w gminie Trzcianka

W weekend 23-24 września br. reprezentowaliśmy Forum Młodych PiS Bydgoszcz na zjeździe w gminie Trzcianka. 
Z Bydgoszczy udaliśmy się w składzie: Przewodniczący Julian Drob i Sekretarz Patryk Mróz 
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele młodzieżówki PiS z wszystkich województw. Gośćmi byli m.in. Minister Środowiska prof. Jan Szyszko Poseł Tadeusz Dziuba, Burmistrz Trzcianki Pan Krzysztof Czarnecki oraz Pan Włodzimierz Ignasiński - Radny woj. wielkopolskiego. 
W trakcie dwudniowego spotkania po rozmowach i konferencji prasowej zwiedziliśmy gminę Trzcianka - Urząd Miasta i Gminy Trzcianka, Park Ryb Słodkowodnych oraz siedzibę firmy Komat - producenta wyposażenia zaplecza gastronomii w skali Europy.

Dziękujemy Forum Młodych PiS okręg Piła Przewodniczącemu Adam Bogrycewicz oraz Forum Młodych PiS Poznań i Karol Socha za organizację i gościnę.

fm5

fm4

fm6fm7


fm8


fm9


...........................................................................................................................................................................

Byliśmy na VII Kongresie Polska Wielki Projekt!

W dniach 18-21 maja 2017 r. odbył się w Warszawie VII Kongres Polska Wielki Projekt, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Wolność- polski projekt dla Europy". W Kongresie wziął udział Patryk Mróz - pełniący obowiązki Sekretarza Forum Młodych PiS w Bydgoszczy, który pracował jako wolontariusz w trakcie 4 dni kongresu.
Patryk pracował przy obsłudze i organizacji licznych paneli dyskusyjnych, na których omawiano tematy ważne dla przyszłości Polski i Europy. Miał także okazję poznać przedstawicieli najwyższych organów władzy państwowej. Na zdjęciu poniżej z Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.
Tegorocznymi prelegentami byli m.in.: Szef gabinetu Prezydenta RP Prof. Krzysztof Szczerski, Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki czy Wicepremier Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński.
Organizatorami byli: Fundacja Polska Wielki Projekt, Instytut Inicjatyw Publicznych, Ośrodek Myśli Politycznej, Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczpospolitej oraz Stowarzyszenie Młodzi dla Polski.
Tegoroczny kongres odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
więcej informacji na stronie polskawielkiprojekt.pl


......................................................................................................................................................................

Zbiórka darów dla Ośrodka "Filipek"

W styczniu zakończyliśmy sukcesem akcję zbiórki darów dla Ośrodka "Filipek" przy ul. Stolarskiej i dostarczyliśmy zebrane dary dzieciom. :-)

Zostaliśmy zaskoczeni entuzjastycznym przywitaniem przez dzieci i z pewnością spotkamy się znowu.

fm1fm2

.....................................................................................................................................................................

Forum Młodych PIS uczciło pamięć Żołnierzy Wyklętych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 28.02.17 w Bydgoszczy członkowie Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości uczcili pamięć bohaterów polskiego podziemia podczas uroczystości w Kościele Garnizonowym pw. NMP Królowej Pokoju w Bydgoszczy. W kościele, pod nowo odsłonięta tablicą poświęconą Żołnierzom Niezłomnym, przedstawiciele Forum Młodych złożyli wiązankę kwiatów.

Przed rozpoczęciem  Mszy Świętej młodzi działacze bydgoskiego PiSu zorganizowali akcję przypominającą mieszkańcom o tym święcie. Rozdawano ulotki opisujące bohaterów polskiego podziemia. Działania te spotkały się z niezwykle pozytywnym odzewem Bydgoszczan.

fm


..................................................................................................................................................................

Reprezentacja FM PiS Bydgoszcz na Noworocznym spotkaniu członków PiS


fm2


Reprezentacja FM PiS Bydgoszcz 
z Posłem Tomaszem Latosem na Noworocznym spotkaniu członków Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy.